Geciktirici Kullanımı ve Etkileri

Erkeklerin cinsel yaşam konusunda büyük çekincelerinin olduğu durumlardan bir tanesi erken boşalmadır. Birçok erkek bu konudan utanır ve sürekli olarak sıkıntılarını dile getirmekten ve geciktirici kullanmaktan kaçınır. Ancak erken boşalma erkeler arasında en yaygın şekilde görülen cinsel problemdir. Her erkek hayatının en az bir döneminde erken boşalma problemleri ile karşı karşıya kalacaktır.Erken boşalma erkeğin beklenenden daha kısa sürede boşalmasına verilen isimdir. Bu beklenti erkeğin kendisi tarafından olabildiği gibi partneri tarafından da olabilmektedir. Erkek ereksiyon durumunu daha fazla korumayı başaramaz ve erken boşalma durumu gerçekleşir. Özellikle genç yaşlarda erken boşalma problemleri daha sık görülür. Bu sorunu birçok kişi geciktirici kullanımı ile çözüme kavuşturmaktadır.

Makalemizi Okudunuz mu?
Lifta 5 mg 28 Tablet: Eczane Fiyatı Ne Kadar?

Geciktirici Nedir?

Erken boşalma problemleri sebebiyle sağlıklı bir cinsel hayatı olmayan erkekler kullanacakları geciktiriciler ile bu sorunu ortadan kaldırabilirler. Boşalma süresini uzatan ve erken boşalmayı engelleyen tüm ürünler geciktirici kategorisinde yer almaktadır. Genellikle bu ürünler penise uygulanır ve bu şekilde boşalmayı engeller.Geciktiricilerin çalışma prensibi alınan hissi azaltarak insanların daha geç boşalmasını sağlamaktadır.

en iyi kaldırıcı hap hangisi makalemizi incelediniz mi?

Geciktiriciler erken boşalma problemleri olmamasına rağmen partnerin yeteri kadar tatmin olmaması durumunda da kullanılabilir. Tıp alanında cinsel ilişkinin başlangıcını takip eden 1 dakika içerisinde boşalma gerçekleşiyorsa bu erken boşalma olarak tanımlanmaktadır.

en etkili geciktiriçi hap hangisi Makalemizi okudunuz mu?

Geciktirici Hangi Formalarda Sunulur?

Erkekler geciktirici kullanacakları zaman kendileri ve partnerleri için en uygun olan formu seçebilirler. Bazı ürünlerin insanlar üzerindeki etki düzeyleri de farklılık gösterecektir. Geciktirici kremler, spreyler, haplar ve prezervatifler olarak farklı formlarda sunulmaktadır.

Makalemizi Okudunuz mu?
Sildegra kullanımının zararları nelerdir? - Cinsel Ürünler

Geciktirici Kremler

Geciktirici kremler kullanımı kolay olan ve etkili ürünlerdir. Kremlerin kullanım aşamasında yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi kremin penisin tamamına sürülmesi olur. Doğru seviyede etki edebilmesi için yalnızca penisin baş kısmına sürülmesi gerekmektedir.

Geciktirici Sprey

Geciktirici spreyler de en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Kremler ile benzer ürünler olarak gösterilirler. Uygulama şekli aynıdır. Penisin baş kısmına sıkılarak uygulanır.

Geciktirici Hap

Geciktiriciler karşımıza hap olarak da çıkar. Doktorlara göründüğünüzde ve erken boşalma sorunlarını dile getirdiğinizde geciktirici hap reçete edebilecektir. Bu ürünler reçete olmadan da satın alınabilir. Haplar nispeten biraz daha riskli ürünlerdir.

Geciktirici Prezervatif

Prezervatifler ne kadar ince yapılı olursa olsun iki ten arasındaki sürtünmeyi belirli oranda engellerler. Bu durum prezervatiflerin doğal geciktiriciler olmasına sebep olur. Ancak birçok erkek için bu etki yeterli olmaz. Prezervatif üreticileri de içeriğinde geciktirici krem bulunan kondomlar üretmeye başlamıştır.

Makalemizi Okudunuz mu?
Sildegra nedir ve hangi amaçla kullanılır?

Geciktiriciler Nasıl Kullanılır?

Geciktiricilerin kullanımı son derece kolaydır. Geciktirici kremler sürülerek, spreyler sıkılarak, prezervatifler takılarak, haplar ise yutularak kullanılmaktadır.

Doğal Geciktiriciler Var mı?

İçeriğinde yer alan maddeler sayesinde vücutta geciktirici etkisi yaratan çok sayıda doğal ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin sayısının çok fazla olması sürekli olarak bu etkilere maruz kalmamızı sağlar. Doğal geciktirici etkiler yaratabilen ürünleri sarımsak, yeşil soğan, karanfil, zencefil, çörek otu, bamya, havuç, çakşır otu, kuşkonmaz kökü, besbase, havlıcan, turpi tohumu, yaban sümbülü, melisa, badem, ceviz, fındık, bal, muz, tarçın, çilek, vanilya, çikolata ve mentol olarak açıklamaktadır.

Geciktiricilerin Zararları Neler?

Geciktirici kullanımının anlık etkilerinin ilk sırasında sertleşme problemleri bulunur. Erkeklerde hissi azaltan geciktiriciler erkeğin yeterince sertleşememesine sebep olabilir. Cinsel ilişki sırasında geciktirici sebebiyle sertliğini kaybetmesi durumu yaşanabilmektedir.

Makalemizi Okudunuz mu?
Jel İlaçlarının Etki Süresi: Ne Kadar Sürer?

Geciktiricilerin uzun vadede gösterdiği etkilerden bahsetmek kolay değildir. Bu konuda yapılan geçerli araştırmalar olmadığını söylememiz gerekli. Her ne kadar geciktirici ürünler çok büyük yan etkiler göstermiyor olsa da uzun vadede çeşitli olumsuzluklar ortaya çıkarabilir. Kimyasal bir madde olduğundan cinsel organlarda alerjik reaksiyonlar kendisini gösterebilecektir. Cinsel ilişkiden soğuma gibi sorunlar da ortaya çıkabilir.

Geciktirici Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Geciktiricilerin en güvenilir markalardan satın alınması gereklidir. Kullanıcıların deneyimlerine dayanarak seçim yapmak ve dozajı iyi ayarlamak büyük önem taşır.

en iyi bayan azdırıcı hangisi öğrenmek ister misiniz? buraya tıklayın..